Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym

W dniach 1-2 kwietnia 2023 roku w Tarnobrzegu w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1, odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. START Białystok reprezentowały dwie drużyny w klasie 10 w składzie:
­
START Białystok I
– Storonowicz Michał
– Adasiewicz Radek
­
START Białystok II
– Dembowski Krzysztof
– Netter Grzegorz
­
Zawodnicy rozegrali bardzo dobry turniej, wiele pojedynków było zaciętych i zakończonych w 5 setach. Oprócz pojedynków singlowych podczas rozgrywanego meczu między drużynami była również rozgrywana na koniec meczy gra deblowa, która niejednokrotnie decydowała o końcowym wyniku meczu. Właśnie wygrana gra deblowa w meczu z drużyną IKS Jezioro Tarnobrzeg, zagwarantowała nam zwycięstwo i wejście do finału.
Niestety w finale ulegliśmy drużynie ZSR Start Zielona Góra, którą reprezentowali zawodnicy z czołówki światowej w klasie 10 – Misztal Igor, w klasie 8 – Grudzień Piotr oraz Morusiewicz Hubert.
W ostatecznym rozrachunku Storonowicz Michał i Adasiewicz Radosław zostali Wicemistrzami Polski w klasie 10. Druga drużyna w składzie: Dembowski Krzysztof i Netter Grzegorz uplasowali się na miejscu 5-7.
­
„Gratuluję zawodnikom wielkiego sukcesu” –  Marek Iwanicki
­
Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych), Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.