Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, Gdańsk 19-21.04.2024r.

W dniach 19-21 kwietnia na obiekcie Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku, odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Barwy STARu Białystok reprezentowała jedna drużyna w klasie startowej 10 w składzie:

  • Storonowicz Michał
  • Adasiewicz Radosław
  • Małyszko Kamil

Po rozlosowaniu grup rozgrywkowych, nasza drużyna trafiła w grupie na Mistrzów Polski – Start Zielona Góra (obronili pozycję w tym roku) oraz Start Skierniewice. Po porażce z Zieloną Górą liczyliśmy na zwycięstwo ze Skierniewicami ale coś jednak nie poszło nie tak – i ostatecznie przegraliśmy ten pojedynek 1-2. Zawodnicy walczyli o każdą piłkę ale w ostatecznej rozgrywce zadecydowała gra podwójna, gdzie od początku szło „jak po grudzie”. Rozgrywki zakończyliśmy ostatecznie na miejscu 5-7.

„Nie był to udany występ, po ubiegłorocznym 2 miejscu liczyliśmy na więcej” – trener sekcji wyczynowej tenisa stołowego Marek Iwanicki

 

Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych”), Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.