Joanna Mendak otrzymała tytuł Najlepszego Sportowca Niepełnosprawnego województwa podlaskiego w 2017 roku

Marszałek Jerzy Leszczyński i Bogdan Dyjuk – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego dziś (13.11.2018r.), wręczyli nagrody najlepszym sportowcom, trenerom i działaczom ubiegłego roku.

Najlepszym niepełnosprawnym sportowcem w 2017 została Joanna Mendak, przypomnijmy jej sukcesy:

  • IPC Mistrzostwa Świata Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu – II miejsce 50m stylem dowolnym;
  • Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu – I miejsce 100m stylem dowolnym;

– Już po raz kolejny mamy zaszczyt przyznać nagrody najwybitniejszym sportowcom i działaczom sportowym – podkreślał w czasie uroczystości marszałek Jerzy Leszczyński. – Chcielibyśmy wam bardzo podziękować za wasz trud, wasze sukcesy. Jesteście najlepszą promocją naszego województwa nie tylko w Polsce, ale Europie i na świecie.

Sportowcom za ich sukcesy podziękował i Bogdan Dyjuk. Przypomniał też, że nie byłoby tych wspaniałych sukcesów, gdyby nie poświęcenie, talent trenerów, ale i działaczy sportowych.

W imieniu sportowców podziękowała Joanna Mendak.

Dla mnie to niezwykłe wyróżnienie, ale i pomoc, bo dzięki tym 10 tysiącom zł nagrody być może uda mi się wyjechać na dwa zgrupowania za granicą. Liczę, że po tegorocznej kontuzji wrócę do zawodów. Pamiętajmy też, że już za dwa lata odbędą się Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio i przygotowania do nich już należy zacząć – podkreślała młoda zawodniczka. – Ja jednak cieszę się z tej nagrody z jeszcze jednego powodu – dlatego, że sportowcy niepełnosprawni są tutaj zauważani.

Doroczne Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięte wyniki sportowe w 2017 r. oraz za osiągnięcia w działalności sportowej, w wysokości 10 tys. zł brutto (każda) otrzymali:

Kamila Lićwinko – Najlepszy Sportowiec;
Klaudia Kardasz – Najlepszy Młody Sportowiec;
Joanna Mendak – Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny;
Michał Lićwinko – Najlepszy Trener;
Janusz Kochan – za całokształt działalności w zakresie sportu.