Rafał Kalinowski na Mistrzostwach Europy

Nasz wieloletni zawodnik Rafał Kalinowski (21 lat, pływanie), reprezentuje nasz klub i region w barwach narodowych, podczas Mistrzostw Europy w Pływaniu (World Para Swimming Allianz European Championships 2018), odbywających się w Dublinie w Irlandii. Awansował do finału z piątej pozycji, w swojej serii zajął drugą lokatę.  W sześcioosobowej stawce przegrał jedynie o 1,98 sek z reprezentantem Ukrainy Dmytro Vanzenko, uzyskując czas 1:14.07 min. W eliminacjach wzięło udział 12 zawodników. Wczoraj tzn. 13.08 w finale na dystansie 100 metrów stylem klasycznym (w grupie SB9), finiszował z wynikiem 1:14,55 min na piątej pozycji.

„Piąty, czyli najwyżej jak do tej pory w życiu. Życiówki nie było, ale i tak jestem zadowolony.
Dziękuję tym wszystkim którzy pisali do mnie i trzymali kciuki zarówno przed, jak i po wyścigu, bo tak dużo to ich jeszcze nigdy nie było. Dzięki” – słowa Rafała po udanym starcie.

Kolejne starty 16.08 (czwartek) na 50m stylem dowolnym eliminacje i mamy nadzieję że finał, oraz w 19.08 (niedziela), 100m stylem dowolnym. Życzymy powodzenia i czekamy na medale.

Rafał brał udział 16.08 w finale na dystansie 50m stylem dowolnym w grupie S10 i zajął siódmą lokatę z czasem 26,60 sek.