Start Bialystok PSSON

ul. Włókiennicza 4, 15-465 Białystok

85 652 37 39

PROGRAM DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW URZĘDU MIASTA BIAŁEGOSTOKU

Nasze Stowarzyszenie od wielu lat zajmuje się szeroko pojętą rehabilitacją społeczną. Już od wielu lat prowadzimy programy z zakresu usprawniania dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami – poprzez organizację obozów usamodzielniających, czy wcześniej realizowany projekty z zakresu cyklicznych zajęć rehabilitacyjnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W czasie realizacji, zauważyliśmy że ogromną grupą potrzebującą wsparcia są młode osoby ze spektrum autyzmu.

Wychodząc na przeciw potrzebom, postanowiliśmy skorzystać z doświadczenia naszych specjalistów z dziedziny integracji sensorycznej, terapii EEG Biofeedback i fizjoterapii i rozpocząć nowe działanie – skierowane do dzieci i młodzieży. Program pn.: „Usprawnianie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami”, jest realizowany na rzecz 40 młodych białostoczan z niepełnosprawnościami. Zajęcia indywidualne odbywają się w wyposażonych gabinetach w Białymstoku, przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Łącznie w czasie realizacji projektu, zostanie wypracowanych 500 godzin zajęć.

Każdy uczestnik zadania może skorzystać bezpłatnie ze wsparcia ze strony tylko jednej organizacji pozarządowej biorącej udział w konkursie, chyba, że uczestnictwo dotyczy różnych rodzajowo świadczeń.

Bardzo się cieszymy że mamy możliwość realizacji zajęć za rzecz najmłodszych, bo to przyszłość naszego społeczeństwa. Jak pokazują badania – terapię cykliczną trzeba zacząć od jak najmłodszych lat i kontynuować – bo nic nie przychodzi od razu. Największym wymiernym oddziaływaniem zastosowanego wsparcia jest, gdy rodzic zauważa efekty zastosowanej terapii, bo lepiej zasypia, łatwiej i na dłużej się skupia, czy efekty niewłaściwego napięcia mięśniowego powoli się wyrównują.