Start Bialystok PSSON

ul. Włókiennicza 4, 15-465 Białystok

85 652 37 39

Główna » Działalność sportowa » Sekcje sportowe » Narciarstwo biegowe

Narciarstwo biegowe

Narciarstwo biegowe

Sekcja biegów narciarskich powstała w naszym stowarzyszeniu, w 2019 roku. Sekcję prowadzi Ewelina Marcisz – wielokrotna medalistka mistrzostw Polski i reprezentantka naszego kraju na arenie międzynarodowej. Biegi narciarskie mogą uprawiać osoby z różnoraką niepełnosprawnością. Rywalizacja toczona jest w trzech grupach. Pierwszą stanowią zawodnicy z uszkodzeniami ruchu, którzy startują w pozycji stojącej. Są to np. amputanci i osoby z porażeniem kończyn górnych – biegający na „normalnych” nartach. Drugą grupę tworzą narciarze poruszający się w pozycji siedzącej na specjalnych „sankach” zwanych sledge – dominują tu osoby z niedowładem kończyn dolnych. Ostatnia grupa – osoby z uszkodzeniem wzroku, obok których biegną przewodnicy.

Wydarzenia

Imprezy

Imprez sportowe różnego rodzaju: sportowe rangi lokalnej, ogólnopolskiej i ogólnoeuropejskiej, spartakiady, rekreacyjne, turystyczne.

Czytaj wiecej >

Obozy

Na zgrupowaniach sportowych nasi zawodnicy mają możliwość podnoszenia swoich umiejętności, co pozwala uzyskiwać lepsze wyniki sportowe na zawodach.

Czytaj wiecej >