Start Bialystok PSSON

ul. Włókiennicza 4, 15-465 Białystok

85 652 37 39

Główna » Działalność sportowa » Sekcje sportowe » Lekkoatletyka

Lekkoatletyka

Zajęcia odbywają się 5 razy w tygodniu po 2 godziny zegarowe na salach gimnastycznych i siłowni. W okresie wiosenno-letnim treningi odbywają są na stadionie lekkoatletycznym. Sekcja jest prowadzona w Białymstoku.

Z uwagi na swoją wszechstronność lekkoatletyka nazwana jest Królową Sportu. Zasłużyła sobie na ten wzniosły przydomek wieloma walorami. Różnorodność i mnogość konkurencji wchodzących w skład lekkoatletyki stwarza doskonałe możliwości dla rozwoju wszystkich cech motorycznych i wolicjonalnych człowieka.

Lekkoatletyka jako jedna z nielicznych dyscyplin sportowych pozwala młodzieży wykorzystać swoje szanse w podnoszeniu poziomu sportowego niezależnie od posiadanych warunków fizycznych i dyspozycji psychicznej. Praktycznie każdy młody człowiek może znaleźć konkurencję w lekkiej atletyce, która mu będzie odpowiadała. Ta swoboda wyboru odpowiedniej konkurencji dopasowanej do swoich możliwości spowodowała, że lekkoatletyka stała się w większości państw świata dyscypliną podstawową i ogólnie dostępną. Olbrzymią zaletą lekkiej atletyki jest jej duży wpływ na poprawę stanu zdrowia ćwiczących. Ma to szczególne znaczenie w chwili, gdy większość dyscyplin sportowych została wepchnięta do hal i sal sportowych, nawet w okresie letnim, przez to utraciła wiele walorów higienicznych czy też zdrowotnych.

Galeria

Wydarzenia

Sekcję lekkiej atletyki w Białymstoku prowadzi trener Jarosław Gołębiowski poniedziałki Siłownia Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku / stadion miejski wtorki Szkoła Podstawowa nr 14 w Białymstoku / stadion miejski środy stadion miejski czwartki Szkoła Podstawowa nr 14 w Białymstoku / stadion miejski piątki Siłownia Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku / stadion miejski

Sekcję lekkiej atletyki w Olecku prowadzi trener Dariusz Dźwilewski poniedziałki zajęcia na hali sportowej / stadionie – ul. Park 1, Olecko wtorki zajęcia na siłowni – ul. Park 1, Olecko środy zajęcia na hali sportowej / stadionie – ul. Park 1, Olecko czwartki zajęcia na siłowni – ul. Park 1, Olecko piątki zajęcia na hali sportowej / stadionie – ul. Park 1, Olecko

Sekcję lekkiej atletyki w Siedlcach prowadzi trener Andrzej Matwiejczuk poniedziałki zajęcia na hali sportowej / stadionie – ul.Prusa 6, Siedlce wtorki zajęcia na siłowni – ul.Prusa 6, Siedlce środy zajęcia na hali sportowej / stadionie – ul.Prusa 6, Siedlce czwartki zajęcia na siłowni – ul.Prusa 6, Siedlce piątki zajęcia na hali sportowej / stadionie – ul.Prusa 6, Siedlce

Imprezy

Imprez sportowe różnego rodzaju: sportowe rangi lokalnej, ogólnopolskiej i ogólnoeuropejskiej, spartakiady, rekreacyjne, turystyczne.

Czytaj wiecej >

Obozy

Na zgrupowaniach sportowych nasi zawodnicy mają możliwość podnoszenia swoich umiejętności, co pozwala uzyskiwać lepsze wyniki sportowe na zawodach.

Czytaj wiecej >