Grand Prix Novi Sad WSPS 2024

W miniony weekend Maciej Burzyński reprezentował Polskę i nasz region na zawodach serii Grand Prix WSPS które odbyły się w miejscowości Novi Sad w Serbii. Maciek startował w pistolecie pneumatycznym P1 na dystansie 10m i zajął 12-stą lokatę. W pistolecie palnym bocznego zapłonu w kalibrze .22lr, po dwóch częściach konkurencji Pistolet Sportowy część dokładna 30 strzałów oraz część szybka 30 strzałów – również zajął 12-stą lokatę. W najtrudniejszej konkurencji czyli Pistolet Dowolny w kalibrze .22lr na dystansie 50m po błędzie technicznym uplasował się na 17 pozycji.

„Mój błąd polegał na niezrozumieniu prowadzącego konkurencję, w wyniku czego oddałem strzał przed czasem. W ramach kary proceduralnej odjęto mi najwyżej punktowany strzał co kosztowało mnie 4 miejsca w dół” – Maciej Burzyński 

­

Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych”), Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.