Maciej Burzyński – Mistrzostwa Europy w Parastrzelectwie, Granada, Hiszpania 30.05-07.06.2024r.

Maciej Burzyński reprezentował nasz kraj i nasz klub podczas Mistrzostw Europy, które odbyły się w Granadzie w Hiszpanii 30.05-07.06.2024r.

Na początku czerwca nasz zawodnik Maciej Burzyński (razem z kolegami z Kadry Narodowej) zdobył dwa srebrne medale drużynowe podczas Mistrzostw Europy w Granadzie w konkurencjach Pistolet sportowy 30+30 oraz Pistolet pneumatyczny.
W startach indywidualnych zajął:
– 8 miejsce w Pistolecie standard,
– 13 miejsce w Pistolecie pneumatycznym,
– 19 miejsce w Pistolecie sportowym,
W Pistolecie dowolnym startował poza klasyfikacją i osiągnął wynik, który dałby mu 13 miejsce.
Maciek podsumował, że te zawody były dla niego bardzo trudną lekcją. Niewiele zabrakło do kwalifikacji olimpijskiej.
Nadszedł czas, aby zmienić cele i po krótkim odpoczynku rozpocząć przygotowania do Igrzysk w Los Angeles.
Gratulujemy Maćkowi i czekamy na więcej!
Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych”), Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.