LIII Indywidualne Mistrzostwa Polski, XXIV Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet oraz XXI Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Parapodnoszeniu Ciężarów 05-07.06.2026 r. KRAKÓW

W dniach 05-07.06.2026 r. nasz zawodnik na co dzień trenujący w Łomży – Kamil Jesionkowski, wziął udział w LIII Indywidualnych Mistrzostwach Polski, XXIV Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet oraz XXI Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Parapodnoszeniu Ciężarów 05-07.06.2026 r, które odbyły się na Hali 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Niepełnosprawnych.

Kamil Jesionkowski (senior GR I) startował w kategorii wagowej do 97 kg i ostatecznie wywalczył II miejsce z wynikiem 155 kg.

Kilka słów od zawodnika o imprezie: “Jeśli chodzi o start to organizacyjnie bardzo fajna impreza. Wszyscy bardzo pomocni jak organizatorzy dowiedzieli się że jestem bez trenera no to pomoc była szczególnie na pomoście. Co do mojego startu pierwsze podejście 145 kg nie zaliczone ponieważ nie poczekałem na komendę stojak. To trochę pokrzyżowało moje plany bo wdarła się niepewność. Drugie podejście 150 kg zaliczone już jednogłośnie no i 3 podejście 155 kg też jednogłośnie zaliczone”.

To była pierwsza impreza Kamila i już wywalczył II miejsce na tak dużych zawodach. Trzymamy kciuki za kolejne udane starty!