Mistrzostwa Polski

W dniach 20-22 maja 2022 roku na obiekcie Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku Odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym.
W piątkowy poranek był rozgrywany turniej dedykowany młodszym adeptom tenisa stołowego U-23 i w tym turnieju startował Damian Piech. Niestety Damian nie miał szczęścia podczas losowania i trafił do bardzo trudniej grupy rozgrywkowej, gdzie musiał podjąć ciężką rywalizację z zawodnikami, którzy ostatecznie uplasowali się na podium mistrzostw w kategorii U-23 na drugim i trzecim miejscu. Do trudności można też zaliczyć konieczność rywalizacji z zawodnikami z wyższych klas startowych tj. kl. 10 i 9 gdzie Damian reprezentuje kl. 8 (łączenie grup startowych). W ostateczności Damian Piech uplasował się na miejscu 7-9.
W piątek po obiedzie odbywały się gry deblowe i mieszane, gdzie nasi zawodnicy rywalizowali ze zmiennym szczęściem ale w ostatecznym rachunku parę medali przyjechało do Białegostoku. W grze deblowej w kl. 2-5 Rafał Czuper w parze z Tomkiem Jakimczukiem z Zielonej Góry, zdobyli złoty medal. W grze mieszanej kl. 2-5 Rafał Czuper z Iwoną Piekarską (START Białystok) zdobyli brązowy medal. W grach podwójnych w kl. 6-10 rywalizowały jeszcze pary: Teresa Pankiewicz z Michałem Storonowiczem miejsce 9-15, Krzystof Dembowski z Katarzyną Musialik ze Zduńskiej Woli miejsce 9-15 oraz Michał Storonowicz z Damianem Piech miejsce 9-16.
W sobotę i niedzielę odbywały się rozgrywki indywidualne w wyniku których zawodnicy STARTu Białystok uzyskali wyniki:
  • Rafał Czuperzłoty medal w klasie 1-2
  • Iwona Piekarskabrązowy medal w klasie 2-5
  • Teresa Pankiewiczbrązowy medal w klasie 8
  • Damian Piech – miejsce 11-18 w klasie 8
  • Michał Storonowicz – miejsce 5-6 w klasie 10
  • Krzysztof Dembowski – miejsce 5-6 w klasie 10
  • Adasiewicz Radosław – miejsce 7-12 w klasie 10
  • Grzegorz Netter – miejsce 7-12 w klasie 10
„Jestem bardzo zadowolony z występu Teresy Pankiewicz, Rafała Czupera i Krzysztofa Dembowskiego, którzy pokazali bardzo dobrą dyspozycję. Gratuluję wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników i oczywiście oczekuję na kolejne lepsze za rok, bo zawsze pozostaje jakiś niedosyt po przegranych pojedynkach.”
– Trener Marek Iwanicki
Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych), Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.