Mityng Kwalifikacyjny
W dniu 16.05.2026r. na stadionie lekkoatletycznym im. Wojciecha Nowickiego w Białymstoku odbył się 1. Mityng kwalifikacyjny POZLA.
Podczas gdy większość reprezentantów STARTu Białystok pod opieką trenera Bartosza Krzywosza rywalizowała w Warszawie w II Rundzie Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski, nasz kadrowicz PAWEŁ PANCEWICZ (gr. T12), mógł sprawdzić swoją aktualną formę na miejscu.
Wystartował w dwóch konkurencjach:
100m OPEN – 12.44 (+0.0) – 18 m-sce
200m OPEN – 25.32 (+0.9) – 9 m-sce
“W obu konkurencjach uzyskał w tym sezonie swoje najlepsze wyniki” – trener: Jarosław Gołębiowski
Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób z Niepełnosprawnościami”, oraz „Sekcje sportowe osób z niepełnosprawnościami”), Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.