Start Bialystok PSSON

ul. Włókiennicza 4, 15-465 Białystok

Podlaskie stowarzyszenie sportowe osób niepełnosprawnych „START”

Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „Start” w Białymstoku, zostało założone w 1965 roku. Prowadzi zadania cykliczne, które są organizowane już od 50 lat.

W obszarze działalności leży prowadzenie sekcji sportowych dla osób niepełnosprawnych, oraz organizacja sesji rehabilitacyjnych, obozów szkoleniowych, zgrupowań, obozów rekreacyjnych, wypoczynkowych, spływów kajakowych, sportowych wakacji dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Powyższe zadania realizujemy w różnych terminach w skali całego roku w zależności od terminu odbywających się imprez sportowych w kraju i za granicą tj. Mistrzostw Polski Zimowych i Letnich, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata, Igrzysk Paraolimpijskich.

Stowarzyszenie posiada status Organizacji Pożytku Publicznego – non profit. Prowadzone przez nas zajęcia są bezpłatne.

Władze Stowarzyszenia

• Aleksander Usakiewicz – prezes zarządu
  • Ryszard Rodzik – wiceprezes zarządu
  • Paweł Lewko – członek zarządu