Start Bialystok PSSON

ul. Włókiennicza 4, 15-465 Białystok

85 652 37 39

Główna » Aktualności » Przyjmowanie wniosków na 15 konkurs PFRON zakończone!

Przyjmowanie wniosków na 15 konkurs PFRON zakończone!

Właśnie zakończył się nabór wniosków do XV konkursu zadań zleconych ogłoszonych przez Państwowy Fundusz Rechabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nasze Stowarzyszenie złożyło 3 wnioski na:

Cel 3: Wzrost aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia, o nazwie „Prowadzenie zajęć grupowych w sekcjach sportowych” – jeden z filarów naszej działalności, czyli wspieranie umiejętności sprawnego komunikowania się i funkcjonowania w społeczeństwie poprzez sekcje sportowe (szczegółowo rozpisane sporty można znaleźć w zakładce „sekcje sportowe”).

Dwa pozostałe wnioski, zostały złożone na Cel 2, czyli: Zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych – przy tym celu programowym, planowane jest zorganizowanie wyjazdów letnich i zimowych na obozy/sesje rehabilitacyjne – gdzie osoby niepełnosprawne, nabywają, rozwijają i podtrzymują umiejętności, niezbędne do samodzielnego funkcjonowania. Obozy takie organizujemy od kilku lat, których uczestnikami mogą być osoby niepełnosprawne z całej Polski. Obozy są świetną okazją do poznania sportów wodnych latem i lodowych (bojery itp.) zimą.

Mamy nadzieję już niebawem zaprosić wszystkie osoby z ważnym orzeczenim o niepełnosprawności, do złożenia wniosku o uczestnictwie w obozie!

Pozostale aktualnosci