Start Bialystok PSSON

ul. Włókiennicza 4, 15-465 Białystok

85 652 37 39

Główna » Aktualności » Nasza reprezentacja na Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu, Bydgoszcz 16-18.03.2018r.

Nasza reprezentacja na Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu, Bydgoszcz 16-18.03.2018r.

ZIMOWE  MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W PŁYWANIU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, BYDGOSZCZ 16-18.03.2018

W dniach 17-18.03.2018r., reprezentacja sekcji pływania START Białystok, wzięła udział w zorganizowanych w Bydgoszczy – Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. Rywalizację sportową oceniano w czterech kategoriach wiekowych: grupa D zawodnicy z rocznika 2006 i młodsi; grupa C zawodnicy urodzeni w latach 2003-2005; grupa B zawodnicy z roczników 1999-2002; grupa najstarsza z roczników 1995-1998.

Nasza reprezentacja liczyła 12 zawodników i zaprezentowała się bardzo dobrze. Poniżej wyniki naszych reprezentantów:

  1. Barbara Tomczuk (S4, SB3, SM4)- 50m dow – II, 200m dow – I, 50m grz – II, 100m grz – II,
    50m kl-I, 100m kl – I, 150m zm – I
  2. Justyna Grzegorczyk (S10) – 50m dow – III, 100m dow – II, 50m grz – II, 100m grz – II, 50m mot – II,
  3. Rafał Kalinowski (S10, SB9) – 50m dow – II, 100m dow – III, 50m grz – II, 50m kl – I, 100m kl – I, 50m mot – III
  4. Juliusz Trochimczuk (S1) – 50m dow – I, 100m dow – I, 50m grz – I, 50m kl – I, 100m kl – I, 150m zm – I,
  5. Jakub Kozłowski (S4, SB3, SM4) – 50m dow – I, 100m dow – I, 50m grz – I, 50m kl – I, 100m kl – I, 150m zm – I,
  6. Marcin Makar (S10) – 50m dow – III, 100m dow – III, 200m dow – I, 50m grz – II, 50m mot – II, 100m mot – I,
  7. Patryk Woronowicz (S10) – 50m dow – I, 100m dow – II, 200m dow – II, 50m grz – III, 100m grz – II, 50m mot – III,
  8. Jakub Ferenc (S5, SB4, SM5) – 50m dow – I, 100m dow – I, 200m dow – I, 50m grz – I, 50m kl – I, 100m kl – I, 50m mot – I,
  9. Piotr Matejczyk (S5, SB4, SM5) – 50m grz – III, 100m grz – II, 50m kl – II, 100m kl – II, 50m mot – II, 200m zm – II,
  10. Janusz Kondracki (S7, SB6) – 50m dow – I, 100m dow – I, 200m dow – I, 50m grz – II, 50m kl – I, 100m kl – I,
  11. Robert Snarski (S12) – 50m dow – I, 100m dow – I, 200m dow – I, 50m grz – I, 50m kl – I, 100m kl – I,
  12. Olaf Danowski (S12) 50m dow – III, 100m dow – III, 200m dow – II, 50m grz – III, 50m kl – III, 100m kl – III,

Sztafety męskie 4x50m stylem dowolnym i 4x50m stylem zmiennym w składzie (Kalinowski, Kondracki, Makar, Woronowicz), zdobyły pierwsze miejsce.

W zeszłym tygodniu, Klub START Białystok, otrzymał oficjalne informacje powołanie do kadry – nasi zawodnicy:

  1. Joanna Mendak
  2. Rafał Kalinowski
  3. Jakub Kozłowski
  4. Marcin Makar
  5. Juliusz Trochimczuk
  6. Krzysztof Wojtach

Jednocześnie pływacy z naszego regionu, stanowią najliczniejszą grupę w szeregach reprezentacji Polski!

Gratulujemy worka medali i życzymy sukcesów na kolejnych imprezach!

Trener pływania – Jarosław Lewkowicz

Galeria

Pozostale aktualnosci