Start Bialystok PSSON

ul. Włókiennicza 4, 15-465 Białystok

85 652 37 39

Główna » Aktualności » Mistrzostwa Polski ON w LA, Bydgoszcz 8-10.06.2018r.

Mistrzostwa Polski ON w LA, Bydgoszcz 8-10.06.2018r.

BARDZO DOBRY START ZAWODNIKÓW START BIAŁYSTOK W MISTRZOSTWACH POLSKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W LA W BYDGOSZCZY

W dniach 08-10.06.2018r. w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce.

Nasz klub reprezentowało 19 zawodników, którzy wzięli udział w 53 osobo startach.

Łącznie zdobyli 17 medali: 2 złote, 8 srebrnych i 7 brązowych

Ponadto ustanowili 10 rekordów życiowych.

Najlepszymi zawodnikami naszej ekipy okazali się:

  • Łukasz Drabiuk F54 – złoty medal w rzucie dyskiem, srebrny medal w pchnięciu kulą i srebrny medal w rzucie oszczepem (pobił rekord życiowy),
  • Anna Szotko F37 – srebrny medal w pchnięciu kulą, srebrny medal w rzucie oszczepem i brązowy w rzucie dyskiem,
  • Anna Raszczuk F38 – srebrny medal w rzucie dyskiem, srebrny medal w pchnięciu kulą i IV miejsce w rzucie oszczepem,
  • Krzysztof Dembowski F46 – złoty medal w pchnięciu kulą – rekord życiowy i brązowy w rzucie dyskiem – rekord życiowy,
  • Małgorzata Szekalska F54 – srebrny medal w pchnięciu kulą, brązowy medal w rzucie oszczepem, V miejsce w rzucie dyskiem,

Ponadto medale zdobyli:

  • Stanisław Laskowski F11 – brązowy w pchnięciu kulą – rekord życiowy oraz V miejsce w rzucie dyskiem,
  • Dawid Dobkowski F64 – srebrny medal w rzucie oszczepem – rekord życiowy, VI miejsce w rzucie dyskiem – rekord życiowy, V miejsce w pchnięciu kulą – rekord życiowy,
  • Henryk Fiedorczuk F57 – brązowy medal w rzucie dyskiem – rekord życiowy, VII miejsce w pchnięciu kulą, IV miejsce w rzucie oszczepem,
  • Kamil Gołębski T37 – brązowy medal na 400m, V miejsce na 100m, IV miejsce na 200m,
  • Artur Rubaszewski F37 – brązowy medal w rzucie oszczepem, VI miejsce w rzucie dyskiem, VII miejsce w pchnięciu kulą,

Pozostałe wyniki:

  • Sławomir Zieniewicz – F54 – XI miejsce w pchnięciu kulą – rekord życiowy, X miejsce w rzucie dyskiem – rekord życiowy, VI miejsce miejsce w rzucie oszczepem,
  • Robert Wilkowski – T38 – V miejsce na 400m, V miejsce na 100m, IV miejsce na 200m,
  • Ewelina Cybulska– T43 – VIII miejsce na 400m, IV miejsce na 100m,
  • Anna Białowąs – T37 –V miejsce w pchnięciu kulą –rekord życiowy, V miejsce na 100m, IV miejsce na 200m,
  • Maciej Rutowski – F54 – VI miejsce w pchnięciu kulą, V miejsce w rzucie oszczepem,
  • Bogusław Kraszewski – F56 – IV miejsce w pchnięciu kulą, VII miejsce w rzucie dyskiem, IV miejsce w rzucie oszczepem,
  • Wojciech Sak – F46 – IX miejsce w pchnięciu kulą, T 47 – VII miejsce na 100m, T47 – III miejsce na 200m,
  • Paweł Dawidziuk– F 64 –VIII miejsce w pchnięciu kulą, VII miejsce w rzucie dyskiem,
  • Justyna Duszczyńska –F35- VIII miejsce w pchnięciu kulą, III miejsce w rzucie dyskiem, VI miejsce w rzucie oszczepem.

Gratulacje za ambitną postawę i odniesione wyniki!

Trener: Jarosław Gołębiowski

 

Galeria

Pozostale aktualnosci