Start Bialystok PSSON

ul. Włókiennicza 4, 15-465 Białystok

85 652 37 39

Główna » Aktualności » I miejsce klasyfikacji medalowej pływaków w Szczecinie na Mistrzostwach Polski!

I miejsce klasyfikacji medalowej pływaków w Szczecinie na Mistrzostwach Polski!

Worek medali naszych pływaków!

W dniach 23-26.11.2017r. reprezentacja sekcji pływania PSSON START w Białymstoku, wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie. Skład ekipy:

  1. Tomczuk Barbara (grupaS4, SB3)
  2. Zawadzka Zofia (S10)
  3. Stasiukiewicz Anna (S9)
  4. Korowaj Paula (S7)
  5. Ferenc Jakub (S5, SB4, SM5)
  6. Trochimczuk Juliusz (S1, SB1, SM1)
  7. Kozłowski Jakub (S4, SB3)
  8. Kalinowski Rafał (S10, SB9)
  9. Piechowski Patryk (S6, SB6)
  10. Woronowicz Patryk (S10)
  11. Wojtach Krzysztof (S8)
  12. Matejczyk Piotr (S5, SB4, SM5)
  13. Makar Marcin (S10)
  14. Kondracki Janusz (S7, SB6)

Zawodnicy z Białegostoku zajęli 37 miejsc pierwszych, 18 drugich i 20 trzecich (razem 75 medali!) w swoich grupach startowych zwyciężając w klasyfikacji medalowej przed zespołem z Katowic i zespołem z Holandii.

W kategorii open medale zdobyli:

  • Rafał Kalinowski – złoto na 50m i 100m stylem dowolnym,100m, 50m i 100m stylem klasycznym, oraz srebro na 200m stylem zmiennym;
  • Jakub Kozlowski – złoto na 150m stylem zmiennym;
  • Juliusz Trochimczuk – brąz na 150m stylem zmiennym;
  • Marcin Makar – brąz na 100m stylem motylkowym;

Indywidualnie:

  • Rafał Kalinowski (grupa S10, SB9) był pierwszy na 50m i 100m stylem dowolnym, 50m i 100m stylem klasycznym, 200m stylem zmiennym, oraz trzeci na 50m stylem grzbietowym;
  • Juliusz Trochimczuk (grupa S1, SB1, SM1) był pierwszy na 150m stylem zmiennym, 50m, 100m i 200m stylem dowolnym, 50m i 100m stylem grzbietowym, 50m i 100m stylem klasycznym;
  • Kuba Kozłowski (grupa S4, SB3, SM4) był pierwszy na 150m styem zmiennym, 50m, 100m i 200m stylem dowolnym, 50m stylem grzbietowym, 50m i 100m stylem klasycznym;
  • Kuba Ferenc (grupa S5, SB4, SM5) był pierwszy na 50m stylem grzbietowym, drugi na 200m stylem zmiennym, 50m stylem motylkowym, trzeci na 50m i 100m stylem wodolnym, 100m stylem klasycznym, oraz czwarty na 50m stylem klasycznym;
  • Krzysztof Wojtach (grupa S8, SM8) był pierwszy na 50m i 100m stylem grzbietowym, drugi na 50m stylem motylkowym, 50m i 100m stylem dowolnym, 200m stylem zmiennym;
  • Janusz Kondracki (grupa S7, SB6) był trzeci na 50m i 100m stylem dowolnym, 50m i 100m stylem klasycznym i czwarty na 200m stylem dowolnym;
  • Marcin Makar (grupa S10) był drugi na 100m stylem motylkowym, trzeci na 400m stylem dowolnym, czwarty na 100m stylem dowolnym;
  • Patryk Woronowicz (grupa S10) był trzeci na 100m stylem grzbietowym, 50m stylem motylkowym, oraz piąty na 50m i 100m stylem dowolnym, oraz na 50m stylem grzbietowym;
  • Patryk Piechowski (grupa S6, SB6) był drugi na 200m stylem dowolnym, czwarty na 50m stylem klasycznym, oraz piąty na 100m stylem klasycznym;
  • Piotr Matejczyk (S5, SB4, SM5) był drugi na 100m stylem grzbietowym, trzeci na 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym, 50m stylem motylkowym, 200m stylem zmiennym, oraz czwarty na 100m stylem klasycznym;
  • Barbara Tomczuk (grupa S4, SB3) była pierwsza na 50m i 100m stylem klasycznym, druga na 200m stylem dowolnym, trzecia na 100m stylem grzbietowym, oraz czwarta na 50m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym;
  • Anna Stasiukiewicz (grupa S9, SB9) była druga na 50m stylem motylkowym, piąta na  100m stylem dowolnym i na 100m stylem klasycznym;
  • Paula Korowaj (grupa S7) była pierwsza na 50m stylem motylkowym, druga na 200m stylem dowolnym, czwarta na 50m i 100m stylem dowolnym, 100m stylem grzbietowym, oraz piąta na 50m stylem grzbietowym;
  • Zosia Zawadzka (grupa S10) była druga na 200m stylem dowolnym i trzecia na 50m stylem motylkowym;

Zespoły sztafetowe:

  • Kobiety w składzie: Anna Stasiukiewicz, Paula Korowaj, Barbara Tomczuk, Zosia Zawadzka) zajęły drugie miejsce na 4x100m stylem zmiennym i trzecie na 4x50m stylem dowolnym;
  • Mężczyźni w składzie: Rafał Kalinowski, Krzysztof Wojtach, Marcin Makar, Patryk Woronowicz) pierwsze miejsce na dystansie 4x50m stylem dowolnym, 4x100m stylem dowolnym i 4x100m stylem zmiennym;
  • sztafeta mieszana (do 20pkt.) w składzie: Anna Stasiukiewicz, Kuba Kozłowski, Barbara Tomczuk, Juliusz Trochimczuk – zajęli drugie miejsce 4x50m stylem dowolnym mix;

W swoich grupach madale otrzymali:
Rafał Kalinowski – złoty
Jakub Kozłowski – złoty
Juliusz Trochimczuk – złoty
Krzysztof Wojtach – złoty
Jakub Ferenc – brązowy

Dzięki osiągnięciu dobrych wyników, kolejnych dwóch zawodników ma szansę na powołanie do Kadry Narodowej: Krzysztof Wojtach i Juliusz Trochimczuk.

Życzymy sukcesów zawodnikom wyjeżdżającym na zawody IWAS do Portugalii: Kubie Kozłowskiemu, Rafałowi Kalinowskiemu i Marcinowi Makarowi.

Gratulujemy wyników wszystkim zawodnikom reprezentującym START Białystok, jesteśmy z was bardzo dumni!

~Trener pływania Jarosław Lewkowicz

Galeria

Pozostale aktualnosci