W dniach 4-6 grudnia 2015 roku w Gdańskim Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym

Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „START” Białystok reprezentowali:

• Joanna Szubzda
  • Rafał Czuper
  • Bogdan Czarnowski
  • Marek Rzepliński
  • Radosław Adasiewicz
  • Michał Storonowicz

Rywalizacja odbywała się w rozgrywkach indywidualnych, oraz w grach podwójnych – czyli deblach i mikstach. W sobotę odbywały się rozgrywki w grupach, prowadzono zawody do wyłonienia półfinalistów – co zakończyło się dla naszej ekipy sukcesem. Pierwszym medalistą został Rafał Czuper który wraz z partnerką Dorotą Bucław (reprezentującą IKS AWF Warszawa) zdobyli w podwójnej grze mieszanej Mistrzostwo Polski rywalizując z mikstami z wyższych grup startowych (startowali zawodnicy od grupy 1 do 5, a nasi medaliści to reprezentanci grupy 1 i 2), więc nie było łatwo.

Po sobotnich zmaganiach (rozgrywki przeciągnęły się do godziny 21), przyszedł czas na walkę o kolejne medale. Rafał Czuper po bardzo zaciętym 5 setowym pojedynku z Mariuszem Czerwińskim zawodnikiem RSSiRON START Radom, przegrał finał z wynikiem 10 – 12, a rywalizował z zawodnikiem z 3 grupy startowej. Rafał indywidualnie został wice mistrzem Polski klasy 2-3.

Dalsze rozgrywki wyłoniły kolejnych medalistów. Joanna Szubzda indywidualnie w klasie 9-10 zajęła 3 miejsce, w rozgrywkach gier podwójnych mieszanych z partnerem Marcinem Skrzyneckim reprezentującym ZSR START Zielona Góra – sięgnęli po wice mistrzostwo polski. Wielką wolą walki i odpornością psychiczną wykazał się Michał Storonowicz który po ciężkich pojedynkach wywalczył 3 miejsce indywidualnie w rozgrywkach grupy 10. Pozostali zawodnicy robili co mogli, wspięli się na wyżyny swoich możliwości, jednak ich wyniki nie odzwierciedliły tego co robili przy stole. Bogdan Czarnowski wywalczył 10 miejsce w grupie 7, Radosław Adasiewicz miejsce 9-12 w grupie startowej 10, a Marek Rzepliński miejsce 15-16 w grupie
startowej 9.
„Jestem dumny z osiągniętych wyników i swoich zawodników, osiągnięte rezultaty dają motywację do dalszej ciężkiej pracy. Gratuluję dla wszystkich !!!” ~Trener Marek Iwanicki

Mecz tenisa stołowego Mecz tenisa stołowego Mecz tenisa stołowego Mecz tenisa stołowego Mecz tenisa stołowego Mecz tenisa stołowego Mecz tenisa stołowego Zdjecie grupowe Zdjęcie grupowe Zawodnicy na podium Zdjęcie grupowe Zdjęcie grupowe